Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Alena
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý večer pane Kráso,mám dotaz-manžel (60let)má ČID a pracuje jako hlídač od března tohoto roku.V listopadu má jít na operaci krční páteře a tudíž bude marodit do března kdy mu končí smlouva.Je možné jít na Úřad práce a požádat o podporu v nezaměstnanosti? Poté si chce zažádat o předčasný starobní důchod.Nevíme jestli na tu podporu bude mít nárok.Děkuji za odpověd Alena.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

pokud je Váš manžel příjemce ID v I. nebo II. stupni, bude mít nárok na podporu v nezaměstnanosti jako každý jiný nezaměstnaný, který nepřišel o práci svým přičiněním.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.