Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Alena Zemanková
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, ráda bych věděla, jakou dotaci či příspěvek dostává zaměstnavatel co zaměstnává osobu OZP, 3stupně. Předem děkuji, Zemanková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zemánková,

pakliže zaměstnavatel zaměstnává osobu pobírající ID( a jedno jakého stupně), může mu být přiznábna dotace ve výši 75 % vyplacené mzdy, nejvýše však 8000,- měsíčně. Dále může požádat na každé chránění pracoviště o příspěvek na režuijní náklady v maximální výši 2000,- korun. Současně může uplatnit slevu na dani z příjmu, a to maximálně 5040,- korun u ID III. stupně a 2520,- u ID nižšího stupně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.