Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ

Autor JAN
Předmět DOTAZ
Dotaz PANE KRASO DĚKUJI VAM ZA ODPOVĚD KDE JSTE MI PORADIL AT SE ZAREGISTRUJU NA UŘAD PRACE NEBOT DRUHA OSOBA U PNP NEMA ŽADNE VYHODY CHTĚL BYCH SE TEDY ZEPTAT MISLÍTE ŽE MĚ BUDE UŘAD PRACE VYPLACET NAKY PENÍZE PUL ROKU KDYŽ JSEM BYL VEDEN JAKO DRUHA OSOBA U PNP??MAM JĚŠTĚ NA VAS PROSBU JA SEM BYL VEDEN NA UŘADĚ PRACE DLOUHODOBĚ ALE JAK SINOVY BYL PŘIZNANEJ PNP A JA BYL UVEDEN JAKO DRUHA OSOBA TAK JSEM ZAŠEL NA UŘAD PRACE KDE MI BYLO SDĚLENO ŽE SE NEMUSÍM UŽ HLASIT NA UŘADĚ PRACE A ŽE SOCIALNÍ A ZDRAVOTNÍ SE MI TAKY POKRYJE A ŽE MAM DOLOŽIT ŽE JSEM OPATROVNÍK JAK NA POJIŠTOVNĚ JSEM DOLOŽIL A O NIČEM MĚ TAKOVEM NEINFORMOVALI ŽE DRUHA OSOBA NENÍ TÍM PADEM OSVOBOZENA MAM TEDY TAK ROZUMĚMĚT ŽE BUDU MUSET VRACET PŘISPĚVEK NA ŽIVOBYTÍ KDYŽ JSEM NEBYL VEDEN JAKO PRVÍ OSOBA A NEBYL ZAREGISTROVANY NA PRACAKU ??NA PRACAKU V TE DOBĚ MĚLI VĚDĚT ŽE SE TO NEVZTAHUJE ALE PROSTĚ PODALI MI INFORMACI DOST TEDY ŠPATNOU A JA KVULI NIM MAM TED DOPLACET A NĚCO NĚKOMU VRACET TOŽ TO JE BORDEL PORADTE TEDY PROSÍM VAS JAK SE MAM KTOMU POSTAVIT JAKO DRUHA SOSOBA JSEM VEDEN U PNP PŘES ROK NEDOVEDU SI TO SPOČITAT KDYBYCH MĚL NĚCO VRACET JA SE TEDY KAŽDOPADNĚ NA PRACAK ZAREGISTRUJU A PROSÍM JAK MAM POSTUPOVAT KDYBY NĚKDO PO MĚ CHTĚL VRACET NAKY PENIZE MĚ NIKDO O TOM NEINFORMOVAL ŽADNEJ UŘEDNIK

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jane,

domnívám se, že Vás mylně informovali a že Vám ÚP nebude vyplácet podporu v nezaměstnanosti. Pokud však budete v nezaměstnanosti, mlůžete žádat o dávky hmotné nouze.

S pozdravem Vácĺav Krása