Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Ivan Přibyl
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den,pane Kráso.Mám ID 3.stupně dle §39 odst.2,písm. c,zák.155/1995 Sb.Cit. " Nadále není schponen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek ",konec cit.Chtěl bych se zeptat,zda mohu vykonávat práci vrátného ev.recepčního.Jedná se o sedavé zaměstnání.Jsem 2 roky po operaci plotének a TEP koleního klubu.Je mi 61 let.Děkuji za odpověď.IP

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Přibyle,

tuto práci vykonávat můžete, ale doporučuji Vám, abyste ji nevykonával více než na 1/3 úvazku během měsíce. Tím by nemělo vzniknout nebezpečí odebrání ID.

S pozdravem Václav Krása