Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Roman
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den. Chci se zeptat kolik dostávají firmy od státu když mají zaměstnané invalidní důchodce II. III. stupně.Dále se chci zeptat v jaký postih jim hrozí když toho zneužívají.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Romane,

za vlastní zaměstnávání příjemců ID II. a III. stuipně nemusíé v zásadě firma nic dostávat. Záleží na tom, zda má vyhrazená pracoviště, což je jakýsi proces přiznání statutu vyhrazeného pracoviště pro OZP. Aby firma dostávala maximálně 8000,- korun měsíčně na pracovníka, tak jich musí zaměstnávat více než 50 %. Firmy můžou v zásadě uplatnit slevu na dani za každého pracovníka, a to u příjemce ID III. stupně 5200,- korun, a u dalších stupňů adekvátně méně. Firmy mohou požádat o příspěvek na zřízení chráněného pracovního místa, který může činit až 12ti násobek průměrné mzdy. Vždy záleží na rozhodnutí ÚP, pravbní nárok, kromě slevy na dani z příjmu, není.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.