Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Starosta Josef
Předmět dotaz
Dotaz

Vážený pane Kráso. Chtěl bych se zeptat zda musím být evidován na úřadu práce, když jsem částečně invalidní 1.stupně a sehnal jsem si brigádu. Tím, že jsem v evidenci jsem omezen o možnost více vydělat. Teď si můžu vydělat pouze 4200 hrubého. Když dojíždíte 15km do práce a 20km na pracovní úřad se každou výplatu hlásit, tak je tu podle mého názoru něco špatně. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem. Starosta J.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Starosto,

pokud jste sehnal zaměstnání a můžete si vydělat více peněz, tak samozřejmě je lepší ukončit evidenci na ÚP a být zaměstnán. Až skončíte brigádu, můžete se opět zaregiostrovat na ÚP.

S pozdravem Václav Krása