Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Michalovicová
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den,

nevím si rady s dcerou. Je plně invalidní III. stupně, typ důchodu kdy není schopna pracovat za mimoř. podmínek, trpí schizofrenií.
Je tomu již několik let a myslím, že by si měla najít alespoň nějaké krátkodobé uplatnění na zkrácený úvazek, má gymnaziální všeobecné vzdělání, ale vůbec nemám tušení, jakou práci by jí mohli nabídnout - měla by počítat spíš s dělnickou profesí, např. mohli by ji nechat prodávat třeba jeden den v týdnu nebo se má poptávat někde v chráněných dílnách? Mohla by mít šanci s tímto typem důchodu pracovat třeba na nejnižší úvazek v knihovně, prostě najít si nějakou slušnější práci, která by ji motivovala, která by ji aspoň trochu bavila? Pokud vím, tak i zdravý člověk má s tímto typem vzdělání nízkou šanci zaměstnání najít... Děkuji za odpověď. Michalovicová.  

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michalovicová,

souhlasím s Vámi, že čím vyšší vzdělání, tím lepší šance na hledání zaměstnání. Jen Vás upozorňuji, že při pobírání ID III. stupně vždy doporučuji pracovat maximálně na maximálně 3 hodiny denně, aby držitel ID neměl problémy.

S pozdravem Václav Krása