Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Ivana Nováková
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den,před dvěma lety jsem Vám psala ohledně odebrání částečného invalidního důchodu. Odvolala jsem se,jak jste mi poradil a pobírám ho dále.Koncem roku 2012 mi po 4 letech už neprodloužili pracovní smlouvu a dodnes jsem bez práce,jelikož skoro všude kam píši a volám invalidy nesmí přijímat,protože je to personální agentura a bylo mi řečeno,že mají zákaz tyto lidi přijímat.Jsem už z toho zoufalá a hlavně nedokažu pochopit proč to tak je. Už jsem i přemýšlela se vzdát invalidního důchodu jen abych našla práci ale asi to nejde,nevím.Připadá mi to jako diskriminace vůči nám invalidům.děkuji za odpověd Nováková.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den paní Nováková,

skutečně od 1. 1. 2012 platí úprava zákona o zaměstnanosti, která neumožňuje agenturám zaměstnávat osoby pobírající ID. Teď byla připravena novela zákona, která tento nesmysl měla odstranit, ale zrušením PS se zákon nestihl projednat. Teď se bude muset počkat až na novou sněmovnu. Doufejme, že bude zákon co nejdříve projednán.

S pozdravem Václav Krása