Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor jana foltova
Předmět dotaz
Dotaz dobry den,byl mi priznan ID.2.st,13.9.mi konci PN,musim dat vypoved? Ma ke me zamestnavatel nejakou povinnost?Nalezi mi odstupne?Je zamestnavatel povinnen prevest me na lehci praci,nebo na polovicni uvazek,kdyz to provoz hotelu umoznuje?dekuji Foltova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Foltová,

při přiznání ID II. stupně nemusíte rozvazovat pracovní poměr. Měla byste požádat o zkrácení pracovní doby nebo zařazení na lehčí práci. Zaměstnavatel by Vám měl vyhovět. Pokud nebude chtít, v žádném případě nedávejte výpověď, ani nepřistupujte na rozvázání pracovního poměru dohodou. Nechte se propustit, abyste měla nárok na odstupné a lepší podmínky na ÚP při dávkách v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.