Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Petrová V.
Předmět dotaz
Dotaz

Hezký den,

děkuji za odpověď na můj předchozí dotaz ohledně PID a práce na plný úvazek. Jsem nucena najít si práci,neboť můj PID činí 4.363,- měs. a i když mám práci doma z chráněné dílny,dostávám jen 3.500,-,tudíž nemohu vyžít z takového příjmu. Mohu si najít alespoň nenáročnou práci na poloviční úvazek?

Děkuji a jsem s pozdravem Petrová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petrová,

pokud pobíráte důchod pro zhoršené životní a pracovní podmínky tak můžete pracovat neomezeně. Jaký druh invalidního důchodu máte naleznete v rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu.

 

S pozdravem.

Václav Krása