Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Marcela
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den.Pracuji jako strážná.Vyfasovali jsme uniformu a taky obuv.Lépe řečeno pracovní obuv,neboli fáračky.Nenosím je,protože mi otékaji nohy.Jsem po operaci páteře,ČID a mám nemocné žíly.Proto nosím volnější obuv.Na pochuzky po areálu nechodím,jsem pouze na recepci.Můj nadřízený mi vyhrožuje výpovědí,pro porušení výstrojové kázně.Má na to právo,když zaměstnává pouze lidi s invalidním duchodem?Děkiju za odpověd a přeji hezký den.Říčařová Marcela

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Říčařová,

pokud má Váš zaměstnavatel ve vnitřním předpisu dodržování výstrojové kázně, tak Vám nezbývá nic jiného než-li přinést potvrzení od lékaře, že obuv je pro Vás zdravotně závadná. Jinak se obávám, že zaměstnavatel může na Vás vymáhat nošení uniformy.

S pozdravem

Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.