Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jana
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den pane Kráso, chci se zeptat jaké výhody může mít zaměstnavatel když zaměstná člověka s čid I. stupně na HPP? Děkuji za odpověď a přeji pevné zdraví.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

těch kompenzací je více a lze je nalézt v zákoně č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti a v daňových zákonech. Jedná se především o slevu na dani z příjmů, a to ve výši 2520 Kč. Dále zaměstnavatel plní povinné procento zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Zaměstnavatel může obdržet dotaci, pokud by pro Vás musel vytvořit chráněné pracovní místo - viz. zákon o zaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.