Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Šimeček
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

zajímalo by mne, zda by si mohl ke svému PID přivydělat člověk, který má invaliditu z mládí, aniž by hrozila ztráta PID. 

děkuji Vám za odověď.


Milan Š.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Šimečku,

pokud Vám byl ID pro invaliditu z mládí stanoven před rokem 2010, tak můžete normálně pracovat, protože tehdejší vyhláška přímo určovala, že u zdravotních postižení jako je to Vaše se automaticky předpokládá, že člověk bude moci normálně pracovat.

Pokud Vám byl důchod vyměřen později, tak lze předpokládat, že byste neměl mít žádný problém s pracovním uplatněním. Je možné požádat OSSZ o doplnění Vašeho rozhodnutí o klauzuli, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, ale já bych Vám to moc nedoporučoval. Mohl byste se dostat do nějakých problémů při posuzování Vaší situace.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.