Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Eva Kroupová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den , jsem již druhým rokem v invalidním důchodu 1.stupně proč musím být hlášena na pracovním úřadě a každý měsíc předkládat výplatní pásky , našla jsem si sama práci od února 2013 na dohodu o pracovní činnosti na 20.hodin týdně .Děkuji za odpověď Eva Kroupová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kroupová,

pokud pobíráte I. stupeň ID, tak nemusíte být v evidenci ÚP tak nemusíte být v evidenci ÚP, protože se Vám do odpracovaných let počítá pouze jeden rok, pokud nejste starší 55 let. Zdravotní pojištění za Vás platí stát. Upozorňuji Vás, že pokud nebudete v evidenci ÚP, můžete mít stížen přístup k dávkám hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.