Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Květa Dvořáková
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den.

Pracuji u společnosti už 8 rok a od 8.4.2013 jsem na neschopence,pani doktorka mi zjistila karpální tunely a doporučila mi operaci.Mám obavy že když to je z práce,aby mě zamestnavatel nepropustil.Moje zaměstnání je velice náročné na ruce a nevím zdali to budu moci dále vykonávat a nikde jsem neuvedla nemoc z povolání,proto se bojím a nevím jak dál postupovat.Nemohu si dovolit přijít o práci,protože jsem v osobnim bankrotu a musím každý měsíc posílat i když nemocenská je malá.Dočetla jsem se že firma mě může propustit ze zdravotních důvodů,ale já přeci za to nemůžu,že mě postihla tato nemoc,jak se mám bránit?Vím,že jste hodně zaneprázdněn a tak vás chci poprosit až budete mít chvilku o váš názor.

Děkuji a přeji krásný den.

Květa Dvořáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dvořáková,

měla jste uplatnit nemoc z povolání. Pokud jste tuto věc neuplatnila, tak musíte doufat, že budete moci vykonávat dál  svoje zaměstnání. Firma Vás nemůže v době nemoci propustit. Doporučuji Vám vyčkat, až jak to bude po operaci.

S pozdravem Václav Krása