Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jana Hodovalová
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den, moje mamka má invalidní důchod druhého stupně. V lednu nastoupila do práce, pracuje 4 hodiny denně 5 dní v týdnu NE-ČT. Zaměstnavatel po ní teď chce aby dělala přesčasy, které ji ale nebude proplácet. Má na to zaměstnavatel právo? A může zaměstnavatel dávat přesčas invalidnímu důchodci? Předem moc děkuji za odpověď. Hodovalová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hodovalová,

pokud se zaměstnavatel se zaměstnancem dohodne, tak může i příjemci ID nařídit přesčasové hodiny, ale je to vždy po nějaké dohodě. Zaměstnavatel však nemůže nařizovat přesčas bez toho, aniž by ji řádně finančně ocenil nebo za tuto práci stanovil placené pracovní volno.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.