Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor David Nekonečný
Předmět dotaz
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Mám dotaz týkajíci se mého ID III. stupně. Pobírám jej již 15- tým rokem. Jsem silný astmatik. Mé problémy však ustupuji, když opustím bydliště a vycestuji na delši dobu do Skandinávě. Chtěl bych se vystěhovat na trvalo do Finska(EU) a tam začít i pracovat. Jak to bude z mým důchodem? Mám jej na OSSZ odhlásit nebo čekat až si mě zavolají sami? Když začnu pracovat tak příjdu o celý důchod nebo budu mít nárok alespoň na částečný? Děkuji za odpověď. Přeji hezký den David Nekonečný

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nekonečný,

důchod Vám tady bude dále vyplácen. Vše si musíte zařídit na OSSZ, aby Vám byl ID přeposílán na novou adresu. Nároky, které získáte v jedné členské zemi neztrácíte tím, že se přestěhujete do jiné země. je však možné, že v souvislosti s Vašim plánovaným přestěhování může dojít k novému posouzení Vašeho zdravotního stavu a důchod snížen a nebo úplně odebrán. Taková malá Česká pomsta.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.