Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jaroslav Buřval
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso .Je mi 52 let pobírám čid 2. stupně.Praci scháním marně už 2 roky.Su vedeny na uřadu práce.Ated se ptám jestly musím být veden na úřadu prace či nikoliv.Jestly ,že ano tak proč.děkuji za odpověd .Jaroslav Buřval UNIČOV

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Buřvale,

v zásadě v evidenci ÚP nemusíte být, protože zdravotní pojištění za Vás platí stát, a to jako za příjemce ID II. stupně a již se Vám nepočítá doba evidence do odpracovaných let na starobní důchod. Takže v zásadě v evidenci být nemusíte. jen Vás upozorňuji, že v současné době Vám nenarůstají odpracované roky na starobní důchod a bylo by dobré platit si alespoň minimální sociální pojištění, zdravotní je hrazeno státem. Tím, že nebudete mít odpracované roky, tak se Vám snižuje procento při výpočtu starobního důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.