Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Věra Pavlušová
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, žádám Vás o radu Pobírám ČID 1.stupně a pracuji na zkrácený úvazek u společnosti Spar ČR. Nyní jsem dlouhodobě v pracovní neschopnosti,každý měsíc zaměstnavateli odesílám ke konci měsíce lístek na peníze.Který by měl zaměstnavatel,odesílat za krátký čas OSSZ,ale opakovaně se tak nestává.Lístek na peníze mi pozdrží i několik dní a já už nevím jak zaměstnavatele přesvědčit,že potřebuji to tam dodat včas.I OSSZ se diví,že tam lístek na peníze ještě není.Už nevím co mám dělat. Mám různé platby(nájem,inkaso,telefon,...)a tyto společnosti nebudou čekat věčně až na to budu mít. Tak Vás prosím o radu jak se bránit tomu,aby zaměstnavatel mi lístek na peníze zasílal včas na OSSZ a ty mi mohly v co možné nejkratší době vyplatit nemocenské dávky. Předem děkuji za odpověď. Pavlušová Věra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlušová,

přiznám se, že nevím co bych Vám poradil. Je nezbytné zaměstnavatele pořád otravovat tlefonem a tak podobně. Nemám ponětí co by se dalo v tom dělat. Je to pravděpodobně nějaký naschvál.

S pozdravem Václav Krása