Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Věra Bohuslavová
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den

chtěla bych se zeptat,pobírám částač.invalidku v závodě kde pracuji se propouští,mám také nárok na odstupné,pracuji tam 4 roky..

Ještě jeden dotaz,slyšela jsem od lidí,že by měli propustit napřed lidi pobírající Částečný inv.důchod a až poté lidi,kteří nemají nic i když jsou tam zaměstnaní 6 měsíců..mají pravdu?

Děkuji za odpověď,příjemný zbytek dne...Bohuslavová...

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bohuslavová,

skutečnost, že pobíráte ČID nemá žádný vliv na výši odstupného. Máte nárok na stejné odstupné, jako ostatní. Pokud jde o to,  že zaměstnavatel chce propouštět nejprve zaměstnance, kteří pobírají důchod tak takový postup je diskriminační. Měl by propouštět nadbytečné pracovníky.

S pozdravem Václav Krása