Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Pavel Novotný
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso , chtěl bych se zeptat , jakou podporu v nezaměstnanosti mě vypočítají , když jsem měl posledních více jak deset let ID třetího stupně a nyní mě byl snížen na stupeň druhý . Musím se tedy hlásit na Uřad práce . Je vyplácen jedenáct měsíců a potom ?.

                                                                            Děkuji za odpověď  s pozdravem P. Novotný

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Novotný,

pokud jste nepracoval, tak se obávám, že Vám podpora v nezaměstnanosti nebude vyplácena. Doporučuji Vám se přihlásit hned na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, a to proto, aby Vám byla tato doba počítána do nároku na starobní důchod. Zároveň můžete požádat o příspěvek na bydlení či jiné dávky.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.