Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Karel Novák
Předmět dotaz
Dotaz

dobrý den, pobírám ID 2.stupně , od 1.10. jsem na ÚP - přišel jsem o práci v 58 pro nadbytečnost , ID mám 2 roky a u jedné firmy jsem pracoval 5 let .

dostal jsem odstupné a 3 měsíce nemám nárok na podporu , to vím, ale nevím proč po mě na ÚP požadují důchodvý výměr ??   mají na to právo ? nebude mi kvůli tomu nějak podpora krácena  i když i tak bude minimální ??? cca 5000kč ty první dva měsíce.........

děkuji za odpověď Novák karel

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

podpora Vám nemůže být kráce, protože pobíráte ID. Myslím si, že se nemáte čeho obávat, pokud poskytnete rozhodnutí o přiznání ID. jde o to, že po Vás nebude například požadováno, abyste vykonával veřejně prospěšné práce, případně nebude na Vás požadováno, abyste se každé dva dny hlásil na Czech pointech.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.