Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Libuše Mišáková
Předmět Dotaz
Dotaz

Přeji krásný den p.Kráso,mám dotaz-chci přejít z PID do starobního důchodu na který už mám nárok rok a půl.V chráněné dílně jsem pracovala 6let,kdy bylo zdravotní i sociální pojištění řádně hrazeno.Je to pravda,že mzdová účetní mi celou tuto odpracovanou dobu musí zapsat do zápočtového listu aby se to přičetlo do starobního důchodu?Velmi pěkně Vám děkuji za odpověď.S pozdravem Libuše Mišáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mišáková,

každá mzdová účtárna vydává pracovníkovi každoročně evidenční list důchodového pojištění. Pokud Vám jej nedávala, tak i o tyto věci požádejte. Je to proto, abyste si mohla zkontrolovat, že Vám tam byla skutečně započítána všechna pracovní doba.

S pozdravem Václav Krása