Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Horáková Květoslava
Předmět Dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso

Jsem v PID §39 odst.2., písm.c., invalidita třetího stupně, mám Chrohnovu chorobu. Chtěla bych si občasně přivydělat nedoť můj PID je 5 075 Kč. Mám zájem o rekvalifikační kurz na nehtovou designérku. Je to práce, kterou bych zvládla dělat jen příležitostně dle mého zdravotního stavu, a chtěla bych po úřadu práce, zda-li by mi nemohli finančně vypomoci při rekvalifikaci.

Zajímalo by mě zda si mohu s tímto PID rekvalifikaci udělat a nehrozila by mi ztráta PID, kdybych si občas takto, když zdravotní stav dovolí, připomoci v mé těžké situaci.

Děkuji za radu

Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horáková,

musím Vás zklamat. ID stanovený podle uvedeného odstavce a písmene neumožňuje, abyste byla vedena v evidenci ÚP jako uchazečka o zaměstnání a tudíž nemůžete ani obdržet žádný příspěvek na rekvalifikaci. Musela byste mít ID přiznaný podle § 39, odst. 4, písm. f), který stanoví, že příjemce tohoto ID může pracovat za mimořádných podmínek. Doporučuji Vám, abyste pomáhala v nehtovém studiu na kratší pracovní úvazek asi do rozsahu 3 hod. denně. Tento rozsah pracovní aktivity by neměl ohrožovat Váš ID.

S pozdravem Václav Krása