Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Petr
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den měl jsem potíže s ploténkou v bederní části a nyní jsem měsíc po operaci chodím na rehabilitace a chtěl bych začít chodit na brigádu našel jsem inzerát na pozici hlídače pro lidi se změněnou pracovní schopností chtěl bych se zeptat zda se to týká i mně a jestli ano tak kam si mam zajít pro nějaký papír potvrzující mojí změněnou pracovní schopnost děkuji :)

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

institut se změněnou pracovní schopností, ani osoby zdravotně znevýhodněníé již neexistuje. Pravděpodobně by Vás přijali, kdybyste měl částečný invalidní důchod, protože zaměstnavatel by na Vás pobíral určitý příspěvek. Pokud jste v evidenci ÚP, tak jim stačí pouze oznámit, že jste nastoupil do zaměstnání. Jinak nic řešit nemusíte.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.