Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Miloslav Hunes
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.Chci se Vás optat ohledně mého ČID.PID. mě byl odebrán 30.7.2012 a peněžní důchod zůstal stejný jako při PID.na jeden rok,ale k otázce?zajímalo by mě zda se dá zjistit předběžně o kolik peněz tak asi pujdu dolu a ještě jedna kolik si můžu jako ČID.vydělat?děkuji za odpovězení a spozdravem M.H.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hunesi,

pokud Vám byl přiznán ID II. stupně, tak Váš důchod bude snížen asi o 1/3, pokud Vám byl přiznán ID II. stupně. Pokud máte ID I. stupně, tak bude snížen o 2/3. Finanční omezení výdělku neexistuje, měl byste však mít lehčí zaměstnání a možná i na zkrácený úvazek. U ID I. stupně prakticky žádné omezení není.

S pozdravem Václav Krása