Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Jiřina
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den.

Do konce roku 2012 jsem osobou zdravotně znevýhodněnou. Na ÚP mi bylo sděleno, že žádosti se již neprodlužují. Na nic jiného nárok nemám, jen si zkusit zažádat o invalidní důchod, ale stejně že  mi bude zamítnut. Nechci Vás zbytečně otěžovat mými diagnózami, ale zajímalo by mne: požadavky na invalidní důchody stouply, čili na ně už dosáhne málokdo. A z osob zdravotně znevýhodněných jsou náhle zdraví lidé? Takže nevím co dál a prosím o radu.Obracím se na Vás, protože v této zemi není nikdo kdo by s námi obyčejnými lidmi komunikoval.Děkuji mockrát.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jiřino,

je tomu opravdu tak, že statut OZZ již není prodlužován. NRZP ČR nyní usiluje o to, aby tento statut byl opět obnoven. předpokládáme, že zákonná úprava by měla být přijata v příštím roce.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.