Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz - výpověď ze zdravotních důvodů

Autor František Pařízek
Předmět dotaz - výpověď ze zdravotních důvodů
Dotaz

Dobrý den Vážený pane Kráso,

nedávno jsem Vám psal ohledně toho, že řeším odchod ze zaměstnání (výpověď ze zdravotních důvodů) s ohledem na to, že mi byl navrácen invalidní důchod III. st. Napsal jste mi , že mi doporučujete odejít na dohodu se zaměstnavatelem a uvést zdravotní důvody a nebo pracovat maximálně 3 hodiny denně. Vsoučasné době mám úvazek na 4 hodiny denně. Znovu jsem si pozorně přečetl " ROZHODNUTÍ " a v něm stojí tato věta:

Pro zdravotní postižení není účastník řízení schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.

Chápu to tak, že bych měl zanechat veškerých pracovních aktivit a že tímto výrokem mohu bez problémů rozvázat pracovní poměr z výše uvedených skutečností.

 

Předem děkuji za Vaši odpověď

Pařízek

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pařízku,

je to pravděpodobně tak, že máte ztrátu pracovních schopností o 70 %. To znamená, že byste mohl pracovat na 30 %. Proto vždy doporučuji, aby příjemci ID III. stupně pracovali max. na 3 hod. denně. Ve Vašem případě si myslím, že se zaměstnavatelem se dohodnete tak, abyste nemusel ukončit pracovní poměr. Byla by to škoda.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlídnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.