Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz - invalidní důchod III. stupně a práce

Autor Líba Gelnerová
Předmět Dotaz - invalidní důchod III. stupně a práce
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Byl mi přiznán ID III. stupně, neboť z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu poklesla moje pracovní  schopnost o 75% s tím, že " pro zdravotní postižení není účastník řízení schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek".

V době podání žádosti o ID jsem již po cca roční nemocenské znovu 7 měsíců pracovala a dle posudku poskytovatele pracovnělékařských služeb, kde jsem byla po ukončení nemocenské svým  zaměstnavatelem odeslána na prohlídku, jsem byla schopna svou práci vykonávat.

Může se mnou zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr na základě Rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu, když podle posudku lékaře z pracovního lékařství jsem byla schopna svou práci vykonávat a na mém zdravotním stavu se od nástupu do zaměstnání po ukončení nemocenské nic nezměnilo? Ještě by mě zajímalo, zda jsem povinna dát zaměstnavateli přímo Rozhodnutí o přiznání ID, nebo postačí čestné prohlášení, od kdy pobírám ID III. stupně?

Moc děkuji za ochotu. Líba. G.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gelnerová,

pokud podnikový lékař Vás posoudil, že můžete vykonávat práci, kterou nyní vykonáváte, není důvod, aby Vás zaměstnavatel propustil, protože pobíráte ID III. stupně. Upozorňuji Vás, že OSSZ může přistoupit k novému posouzení zdravotního stavu, pokud byste pracovala na větší pracovní úvazek, než je přibližně  tři hodiny denně. OSSZ sleduje rozsah pracovního úvazku, ale nesleduje výši odměny.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.