Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz - Dohoda o pracovní činnosti ČID

Autor Baranová
Předmět dotaz - Dohoda o pracovní činnosti ČID
Dotaz Dobrý den, obracím se na Vás s následujícím dotazem za mého manžela. Manželovi byl v lednu 2007 odebrán PIN a ponechán pouze ČID.V současné době je veden na Úřadě práce, ale už bez dávek podpory v nezaměstnanosti.Podařilo se nám najít práci, kde by po dobu 2-3 týdnů pracoval na Dohodu o pracovní činnosti a pokud vše bude fyzicky zvládat,tak s ním bude sepsána Pracovní smlouva. Momentálně náš dotaz zní, kolik hodin týdně může odpracovat na Dohodu o pracovní činnosti a do jaké výše, zda nepříjde o dávky ČID. Děkuji moc za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Baranová,

od 1. dubna 2007 není omezen výdělek ani pracovní doba u příjemců částečného invalidního důchodu. Smlouva o pracovní činnosti může být uzavřena na plný úvazek. Znamená to, že Váš manžel může uzavřít dohodu o pracovní činnosti na plný úvazek a následně i pracovní smlouvu bez krácení či odebrání ČID.

 

S pozdravem.

 

Václav Krása