Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotak k PID

Autor Jjitka Píchová
Předmět Dotak k PID
Dotaz

Dobrý dem pane Kráso,děkuji za odpověď k mému dotazu týkající se PID a pracovní neschopnosti,která mi končí 28.12.2012.Bylo mi řečeno,že na základě zprávy z nemocnice po operaci bederní páteřě,což bude koncem listopadu,budu uznána PID na omezenou dobu.Jak píšete v odpovědi,mám nárok v kalend.roce vyčerpat jako PID prac.neschopnost po dobu 70 dní.Tudíž se ještě ptám na konkrétní případ : souč.prac.nesch.od 7.2.2012 končí 28.12.2012 a pokud od 29.12.2012 budu uznána PID,zda může navazovat nová prac.neschopnost ,nebo pro její nárok musím mít odpracurčitý počet dní.

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den, Jitka Píchová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Píchová,

pokud budete navazovat v PN, tak nemusíte mít odpracovány mezi tím žádné dny.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.