Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotace pro PID pracujícího doma

Autor Alena
Předmět Dotace pro PID pracujícího doma
Dotaz Dobrý den, prosím o radu. Slyšela jsem, že PID (zaměstnanec)-pracující doma, může žádat dotace na pracovní pomůcky. Je to možné a pokud ano, tak prosím kde? Velice děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

pokud je někdo již zaměstnán, tak nemůže žádat o dotace na zřízení pracoviště. Je to tak, že pokud je osoba nezaměstnaná, je osobou se zdravotním postižením, může požádat o příspěvek na zřízení pracoviště, například tím, že si vyřídí živnostenský list a bude podnikat. Částka může dosáhnout až přez 200 000,- Kč. Zářoveň však příjemce dotace se zavazuje, že po dva roky bude vykonávat určitou činnost.

S pozdravem Václav Krása