Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotace pro PID

Autor franta
Předmět Dotace pro PID
Dotaz

Dobrý den pane Krása,  moc děkuji za velmi rychlou odpověď a omlouvám se, ale asi jsme se nopochopili. Reagoval jsem na dotaz paní Aleny.A myslel jsem že bych se na ty dotace mohl zeptat tedy já když nejsem zaměstnán a mám PID, podnikal bych jestli bych je mohl použít na zřízení pracoviště (obchodu). A kam bych se měl jít zeptat.

Děkuji za odpovď

Posílám dotaz p. Aleny

Autor Alena
Předmět Dotace pro PID pracujícího doma
Dotaz Dobrý den, prosím o radu. Slyšela jsem, že PID (zaměstnanec)-pracující doma, může žádat dotace na pracovní pomůcky. Je to možné a pokud ano, tak prosím kde? Velice děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

pokud je někdo již zaměstnán, tak nemůže žádat o dotace na zřízení pracoviště. Je to tak, že pokud je osoba nezaměstnaná, je osobou se zdravotním postižením, může požádat o příspěvek na zřízení pracoviště, například tím, že si vyřídí živnostenský list a bude podnikat. Částka může dosáhnout až přez 200 000,- Kč. Zářoveň však příjemce dotace se zavazuje, že po dva roky bude vykonávat určitou činnost.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Franto,

pokud jste v evidenci ÚP jako uchazeč o zaměstnání nebo alespoň jako zájemce o zaměstnání, mohl byste o takovou dotaci požádat. Pokud nejste v evidenci můžete mít problém s přiznáním dotace. Pokud pobíráte ID III. stupně, musel byste uvést, že budete podnikat pouze občas, když Vám to Váš zdravotní stav dovolí.

S pozdravem Václav Krása