Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotace na zaměstnávání OZP pracující na DPP

Autor Jaroslav
Předmět dotace na zaměstnávání OZP pracující na DPP
Dotaz Dobrý den,jsem v invalidním důchodu I.stupně.Jsem zaměstnán u jedné firmy na zkrácený šestihodinový pracovní úvazek.Příští měsíc budu nastupovat ještě k jinému zaměstnavateli na občasnou výpomoc na DPP. Dostane tento zaměstnavatel když u něj budu pracovat brigádně také dotaci na zaměstnání zdravotně postižených osob?Nečekal jsem,že po mě také budou chtít tolik nástupní dokumentace jen kvůli brigádě - chtěli po mě například i původní rozhodnutí o přiznání důchodu,pracovní rekomandaci,současné potvrzení o pobírání důchodu a další množství dokladů.Zaměstnávají prý nadpoloviční počet zaměstnanců OZP a toto prostě pro svou činnost potřebují. Mohou firmy čerpat dotaci i na OZP zaměstnance kteří pracující na DPP nebo třeba DPČ?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaroslave,

příspěvek na zaměstnávání OZP je možné na jedno rodné číslo, to je na jednu osobu, čerpat pouze u jednoho zaměstnavatele. Ostatně tím, že budete mít druhou smlouvu na DPP, tak to ve skutečnosti není zaměstnání podle zákoníku práce a na takovýto způsob zaměstnání příspěvek nikdy nebyl. A to samé platí i pro DPČ. Příspěvek podle § 78 zákona o zaměstnanosti lze poskytnout pouze na osoby, které mají řádnou pracovní smlouvu, byť na kratší úvazek.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.