Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotace na zaměstnance v chráněné dílně.

Autor Marian Valášek
Předmět Dotace na zaměstnance v chráněné dílně.
Dotaz Dobrý den pane Kráso, prácují ve výrobním družstvu v chráněné dílně. Mám zdravotní problémy ze zády a jsem odkázán na berle. Lékař mi doporučil že se mám domluvit s vedoucím, že na mě dostávají dotace na úpravu pracoviště jako pohodlný křeslo s dlouhou opěrkou na záda a podložku pod zadek Dynasit. Dostává zaměstnavatel dotace na pomůcky? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Valášku,

zaměstnavatel pravděpodobně opravdu dostává na Vás finanční prostředky, ale ty jsou určeny k výplatě mzdy a potom ještě k úhradě zvýšených režijních nákladů při zaměstnávání OZP. Existuje dávka na zřízení chráněného pracovního místa, ale tento příspěvek lze čerpat pouze při zřizování takového místa a ne již, když zaměstnaec pracuje v chráněné dílně delší dobu.

Doporučuji se obrátit na Vašeho zaměstnavatele a požádat jej o úpravu Vašeho pracoviště. Možná, že by se s ÚP dohodl na částečné kompenzaci výdajů, ale to je věc dohody.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji