Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotace na osobu tělesně postiženou

Autor Martin
Předmět dotace na osobu tělesně postiženou
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu. v příštím roce budu realizovat své podnikání(výstavba nájemných prostor) a napadla mě myšlenka, že bych zde zaměstnal 3-4 lidi se zdravotním postižením ja ,,hlídače,, snažil jse, se na netu najít, zda mohu získat příspěvek na zřízení takovéhoto místa a ani nevím, jak je to příspěvkem na jejich mzdy. Můžete mi pomoci? Kam se obrátit? Jak vysoké jsou příspěvky? Děkuji Martin 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

podporu v zaměstnávání OZP stanoví zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. Pokud byste zaměstnával OZP, můžete obdržet příspěvek na zřízení chráněného pracovního místa a na částečnou úhradu provozních nákladů chráněného pracovního místa. Tuto věc upravuje § 75 zákona o zaměstnanosti.

Pokud jde o příspěvek na mzdy podle § 78 zákona o zaměstnanosti, ten je možné uplatnit až po roce a to ve výši 75 % skutečně vynaložených mzdových nákladů na zaměstnance se ZP, maximálně však 8000,- korun.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.