Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotace na místo zdravotně znevýhodněného zaměstnance

Autor Magda Tlachačová
Předmět Dotace na místo zdravotně znevýhodněného zaměstnance
Dotaz Dobrý den p.Kráso ještě se chci zeptat na dotace na místo zdravotně znevýhodněného člověka.Kamarádka má PID a má možnost nastoupit do práce,a zaměstnavatel neví jak je možné si žádat o dotace na místo pro zdravotně znevýhodněného.Všude mu tvrdí,že nemá nárok neboť paní není vedená jako uchazečka o zaměstnání,protože má PID.Děkuji mnohokrát s pozdravem Magda

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tlachačová,

je to skutečně začarovaný kruh. Pokud vaše kamarádka nemá v rozhodnutí o přiznání PID, že je osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak jí skutečně nebudou evidovat jako uchazeče o zaměstnání na ÚP. V takovém případě nemůže zaměstnavatel uplatnit žádost o příspěvek na chráněné pracoviště. Nejlépe by bylo, kdyby vaše přítelkyně požádala o změnu v ID, a to, aby jí byl důchod překvalifikován podle  §39, odst. 4 písmene f) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. To zanemná, že by byla osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek i při pobírání PID a nic by jí nebránilo v tom, aby byla evidována na ÚP jako uchazečka o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.