Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotace EU na zaměstnance v chráněné dílně

Autor Michaela Němečková
Předmět Dotace EU na zaměstnance v chráněné dílně
Dotaz

Dobrý den,
velice Vám děkuji za informaci, ráda bych se zeptala, kde bych mohla číslo
projektu zjistit, tedy jinde než u zaměstnavatele. Ještě prosím o informaci,
když má manžel  ve smlouvě uvedenou částku kolem těch 5 tisíc Kč, tak dostane zaměstnavatel jen těch 5 tisíc, někde jsem se dozvěděla, že snad dostane kolem 8 tisíc. A ještě bych poprosila o zodpovězení otázky ohledně procentuelního zaměstnávání, zda opravdu musí mít zaměstnavatel více jak 50 % zaměstnanců se zdravotním postižením.
Děkuji Vám a přeji příjemný den Michaela Němečková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Němečková,

neznám detaily projektu, ale to, co je ve smlouvě by mělo být i v projektu. Zaměstnavatel, který zaměstnává více než 50 % OZP, může dostávat ještě příspěvek z ÚP, a to podle výše vyplacených peněz až do výše 8000,- korun. Ale v případě projektu EU to asi nejde.

S pozdravem Václav Krása