Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotace

Autor Irena
Předmět dotace
Dotaz Dobrý den pane Kráso, můžete mi prosím poradit? Zaměstnavatel na nás čerpá dotace na výplaty. Je na to nějaká závazná doba, po kterou se pracovní místo musí udržet, provozovat?? Dostali jsme smlouvu na dobu určitou / do konce roku 2019 /. Na nás to spíše působí tak, že nás zaměstnal jenom na dobu, po kterou může dotace čerpat. Někteří zaměstnanci mají částečný invalidní důchod, někteří jsou uznáni jako OZZ. Děkuji za odpověď Tománková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tománková,

je divné, že máte smlouvu na dobu určitou, protože podpora z MPSV ČR by měla být na řádný pracovní poměr. Na druhé straně je potřeba říci, že se jedná o normální podnikání a když se zaměstnavatel rozhodne, že ukončí svou činnost, tak na to má právo.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.