Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotace

Autor Irena
Předmět dotace
Dotaz Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli může zaměstnavatelka získat nějaké dotace / příspěvky / , když zaměstnává lidi, kteří mají ID 1.stupně a další má statut OZZ. Děkuji za odpověď Tomaštíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tomaštíková,

pokud zaměstnavatel zaměstnává více než 50 % lidí, kteří pobírají invalidní důchod nebo mají statut OZZ, může takový zaměstnavatel získat statut zaměstnavatele zdravotně postižených a potom má možnost čerpat příspěvek na zaměstnávání OZP podle § 78 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti.

Pokud zaměstnává méně než 50 % OZP, může zaměstnavatel na každého zaměstnance požádat o dávku podle § 76 téhož zákona. Současně může uplatnit slevu na dani. 

 S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.