Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotace

Autor Hana
Předmět dotace
Dotaz Vážený pane Kráso, mám plný ID a začnu na 20 hod. týdně pracovat u jedné společnosti. Zajímalo by mě,- přestože zde budu pouze jediný zaměstnanec s ID, má zaměstnavatel nárok získat na mě dotaci z Úřadu práce a v jaké výši? děkuji Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

pokud se nejedná o zaměstnavatele zaměstnávajícího více než 50 % OZP, tak Váš zaměstnavatel může získat příspěvek podle § 76 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti. tento příspěvek je poskytován v případě, že zaměstnavatel vymezí chráněné pracoviště pro osobu se zdravotním postižením. Maximální výše příspěvku je 4000,- Kč měsíčně. Váš zaměstnavatel by na Vás mohl uplatnit daň z příjmu, což činí něco přes 5000,- Kč.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji