Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotace

Autor Martin
Předmět Dotace
Dotaz Dobrý den, jsem invalidní důchodce 2 stupně,držitel ZTP a dlouhodobě nezaměstnaný. Našel jsem si práci,jako prodavač v zástavárně,budoucí zaměstnavatel si myslel,že na mě dostane dotace od státu,ale bylo mu zděleno,že na takovou práci to není možné-(Zástavárny,sběrny atd se to nevztahuje.)není to zlatý důl,jak si každý myslí,tak proč diskriminují takové zaměstnavatele??? Na každého zaměstnance strážní služby to přitom jde.Je nějaké vysvětlení? Děkuji Libor

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Libor,

ÚP nemůže rozdělovat podporu podle zaměstnavatelů, ale podle toho, zda zaměstnavatel vytvoří chráněné místo a má s tím nějaké náklady. Pokud Váš zaměstnavatel nemusel upravovat Vaše pracoviště tak, aby s tím měl nějaké prokazatelné náklady, tak nemůže získat dotaci na vytvoření místa. Další podmínkou je, že osoba je vedena na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Váš zaměstnavatel má nárok na odpočet daně z příjmu, a to asi ve výši 2500,- korun ročně. Mohl by také obdržet podporu na režijní výdaje podle § 76, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji