Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doporučená práce od ÚP

Autor Macek
Předmět Doporučená práce od ÚP
Dotaz

Dobrý den prosím o radu.

Od roku 2005 jsem poživatelem ČID dnes ID 1. st. a po několika operacích obou rukou. Dříve jsem pracoval jako zedník

Minulí týdnem mě UP kde jsem se nahlásil, aby mi pomohl najít pro mne výhodnou práci  obeslal doporučenku na zaměstnání. Měl bych pracovat jako Uklízeč veřejného prostranství u MĚú  dle pracovní smlouvy. Mé pracovní omezení je že nesmím pracovat s těžkými břemeny a fyzické zátěži, nesmím práci v nepříznivém klimatickém prostředí dále ne práce kde je požadována motorika rukou.

U této práce je toto ale vše potřebné, i když bych o práci stál, jelikož si přeji pracovat, ale bojím se do této práce jít abych pak neměl potíže se ČSSZ že takto pracuji. Budoucí zaměstnavatel mě vysílá na vstupní prohlídku ke svému závodnímu lékaři.

Nevím co mám tedy dělat poradíte prosím.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Macku,

nemyslím si, že přijetím tohoto zaměstnání ohrožujete pobírání ID I. stupně. Přesto bych Vám doporučil, abyste šel na prohlídku k závodnímu lékaři a toto omezení mu řekl. Je možné, že nedoporučí svému zaměstnavateli, aby Vás přijal. Pokud však cítíte, že byste toto zaměstnání zvládl, tak byste měl u lékaře vystupovat tak, že chcete toto zaměstnání. Záleží na vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása