Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

doplnění dotazu ID a ÚP

Autor Hana Vávrová
Předmět doplnění dotazu ID a ÚP
Dotaz

omlouvám se, ale mám pocit, že jsem se ptala špatně:  já jsem celý život pracovala, od 2/2007 jsem byla v ČID a od 8/2008 jsem v PID, teď tedy očekávám ČID a to buď v 1. či 2. stupni. Po celou dobu pobírání invalidního důchodu jsem nikde nepracovala, mám určitá omezení. Proto se ptám, zda mám nárok na podporu, protože práci nikde neseženu a přeci jenom ten ČID není nic moc, ale hlavně, že je, když člověk nemůže pracovat. Do předčasného starobního důchodu se mi vzhledem ke krácení nechce.

Děkuji ještě jednou a s pozdravem

                        H. Vávrová.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vávrová,

podporu v nezaměstnanosti může pobírat pouze osoba, která přišla o zaměstnání z důvodu zaměstnavatele. Tudíž ani Vy nemůžete mít nárok na tuto podporu. Můžete požádat o dávky v hmotné nouzi, pokud je příjem posuzovaných osob Vaší domacnosti nižší než životní minimum. Můžete také požádat o příspěvek na bydlení, pokud náklady na bydlení činí 30% Vašich příjmů, v Praze je to 35 %.

S pozdravem Václav Krása