Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doplnění dotazu

Autor Blanka Jindrová
Předmět Doplnění dotazu
Dotaz

Dobrý večer,
velice vám děkuji za odpověď. Jenom jsem nepochopila, zda přiznání invalidního důchodu zpětně je maximálně od data podání žádosti a nebo i od data, kdy bych měla na důchod nárok, kdybych o něj požádala dříve. Např. již v roce 2015 jsem měla CHOPN IV. a stejné problémy jako v roce 2017. Bohužel jsem si žádost nepodala. Ještě jednou vám děkuji a v pondělí Vám připíšu odměnu na účet Hezký večer Blanka Jindrová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jindrová,

prioritní je datum podání žádosti. Je však teoreticky možné, aby byl ID přiznán dříve. Muselo by být Vaše postižení ve zdravotnické dokumentaci s tím, že záleží na posudkovém lékaři, jak to posoudí.  

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.