Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

domácí pracovníci

Autor Radek
Předmět domácí pracovníci
Dotaz Dobrý den pane Kráso, chtěl jsem se Vás zeptat, jak to bude dál s tzv. domácími pracovníky. Většina těchto lidí tj. invalidů 3. stupně dostala výpovědi, protože se firmám zrušily režijní náklady, ačkoliv firmy vozily těmto lidem práci a zase zpět hotové výrobky na firmu. Proto bych se Vás rád zeptal, jestli se uvažuje o nějaké změně, aby tito lidé měli zase práci doma, na kterou stačí a aby si mohli případně doma odpočinout, když je jim zle a musí si třeba doma lehnout. Děkuji Vám za odpověd, Radek.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Radku,

ve věci režijních nákladů pro domácí pracovníky se nic pravděpodobně měnit nebude. Režijní náklady jsou na spotřebu energie, otop, ale i dopravu. Vzhledem k tomu, že domácí pracovníci nespotřebují žádné teplo a energii, pouze dovoz zboží, což jsou normální běžné náklady pro každou firmu, tak se obávám, že v této věci asi ke změně nedojde. Od firem mi přijde velmi zvláštní, že požadují něco, na co vlastně nevydávají žádné peníze. Zisk za každou cenu.

S pozdravem Václav Krása