Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

domácí práce

Autor Tomáš Resl
Předmět domácí práce
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso chci se zeptat , já i moje manželka jsme přišli o domácí práci a dokonce jsme se dozvědli  že stát domácí práci odmítá podporovat, uvědomujou si ti nahoře co je pro těžce postiýeného člověka mít práci? ti lidé přeci nechtějí doma sedět jak pecky uajímá mě co bude dál . psal jste mi že by měli chodit z uřadu práce kontroli ale nikdo nepřišel a ani je to nezajímá řekli nám že máme duchod tak o co nám jde . myslím si že učad práce neplní své povinosti!!!!!!!!! o mě ani tak nejde já si snad práci najdu ale moje manželka která se nikam nedostane má podle uřadu práce sedět doma a připadat si meněcenná myslím si že stát s postiženými lidmi pěkně vytírá děkuji Tomáš Resl

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Resle,

souhlasím s Vámi, že ÚP neplní svoje povinnosti a není tak zcela pravda, že by nepodporoval domácí práci. jde o to, že v systému domácí práce řada firem podváděla. proto dnes firmy musí přesně dokládat co který člověk vykonává doma za práci. V tom je potíž.ÚP určitě nezasahoval do toho zda Vás nějaký zaměstnavatel zaměstná, ale stanovil nově podmínky, které pravděpodobně Váš zaměstnavatel nechce akceptovat.

S pozdravem Václav Krása