Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Domácí práce

Autor Tomáš Resl
Předmět Domácí práce
Dotaz

Dobrý den , pane Kráso dnes mi bylo řečeno mím kamarádem že od července nebude dotována práce doma to znamená že už firmy které nabízejí domácí práci tak nebudou dostávat dotace co je na tom pravdy . My s manželkou jsme plně invalidní (3 stupeň invalidity ) a v našem okrsu to jest Česká Lípa není žádná práce pro nás . Pro nás domácí prace je moc duležitá !!!!!! Resl

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Resle,

novela zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti nastolila v zásadě dvojí režim. Pokud se jedná o zaměstnavatele, který nezaměstnává více než 50 % zaměstnanců se ZP, tak skutečně u domácích pracovníků nemá nárok na žádnou podporu. Pokud se jedná o zaměstnavatele, který zaměstnává více než 50 % zaměstnanců se ZP, tak ten má nárok na podporu podle § 78 zákona. Jedinou podmínkou je, že domácí zaměstnanec umožní kontrolu úřadu práce ve svém bytě, zda se jedná o smysluplnou práci a nejedná se o podvod. Měl byste si zjistit, zda Váš zaměstnavatel zaměstnává více než 50 % ZP a potom s ním jednat.

S pozdravem Václav Krása