Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dohoda o pracovní činnosti

Autor Josef Mňaček
Předmět dohoda o pracovní činnosti
Dotaz Pane Krása, mám dotaz. V současné době jsem PID schopen práce za mimořádných podmínek. Našel jsem si práci na Dohodu o pracovní činnosti s úvazkem max 4 hod. denně, práce je pro mne výhodná, protože můžu pracovat kdy chci a nejsem nijak vázán pravidelností docházení. Jak by to bylo kdybych se stal invalidním v 2 stupni. Budou mi stačit odvody soc.pojištění z této výdělečné činnosti na starobní důchod? A bude se mi započítávat takto odpracovaná činnost do odpracovaných let? Za odpověď děkuji Mňaček

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mňačku,

dohoda o pracovní činnosti je započítávána do odpracované doby nároku na starobní důchod. Pokud děláte 4 hodiny denně, tak Váš starobní důchod by byl asi výhodnější ve výši Vašeho současného ID III. stupně. Pokud však, jak píšete, máte v rozhodnutí, že jste schiopen práce za mimořádných podmínek, tak nemáte žádné pracovní omezení, můžete pracovat i na plný úvazek. U těchto důchodů je nepravděpodobné, že by Vám byl ID snížen na II. stupeň.

S pozdravem Václav Krása