Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dodatek k prac.smlouvě

Autor
Předmět dodatek k prac.smlouvě
Dotaz

Dobrý den ,p.Krása  může mě zaměstnavatel proustit z organizačnich důvodů, jsem  v část. inv. důchodu a pracuji v chráněné dílně? A na dodatek k prac.smlouvě  a to o zkrác.pracovni doby jsou na to nějaký paragrafy nebo je to v zák.práce ? děkuji I.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

zaměstnavatel může propustit zaměstnance z organizačních důvodů pokud pro něj nemá další pracovní uplatnění. Zaměstnavatel by měl, pokud mu to provozní důvody umožňují, osoby se zdravotním postižením vyhovět při žádosti o zkrácenou pracovní dobu. Není to však zákonná povinnost. V případě ukončení pracovního poměru z organizačních důvodů je zaměstnavatel povinen poskytnout odstupné.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.